fbpx
Adresser

Adresser

Kontakt museet

Du er velkomme til at skrive til Museum Sønderjylland på følgende mailadresse: kontakt@msj.dk

Skriv til planer@msj.dk, hvis du har brug for kontakt vedrørende arkæologiske opgaver. Du kan ogå benytte dig af medarbejderoversigten, hvis du ved hvilken medarbejdere du ønsker at kontakte.

Sekretariatet

Aastrupvej 48

6100 Haderslev

Tlf.: 65 370 700

sekretariat@msj.dk

Bevaring

Fabriksvej 17 - 21

6510 Gram

Tlf.: 65 370 711

bevaring@msj.dk

Drøhses Hus

Storegade 14

6270 Tønder

Tlf.: 65 370 809

drohses@msj.dk

ISL - Institut for Sønderjysk Lokalhistorie

Haderslevvej 45

6200 Aabenraa

Tlf.: 65 370 712

ISL@msj.dk

Arkæologi

Dalgade 7

6100 Haderslev

Tlf.: 65 370 801

haderslev@msj.dk

Cathrinesminde Teglværk

Illerstrandvej 7

6310 Broager

Tlf.: 65 370 803

cathrinesminde@msj.dk

 

Gram Lergrav - Palæontologi

Lergravsvej 2

6510 Gram

Tlf.: 65 370 806

gram@msj.dk

Højer Mølle

Møllegade 13

6280 Højer

Tlf.: 65 370 804

hoejer@msj.dk

Museerne i Tønder

Wegners Plads 1

6270 Tønder

Tlf.: 65 370 808

toender@msj.dk

Kulturhistorie Aabenraa

H.P. Hanssens Gade 33

6200 Aabenraa

Tlf.: 65 370 805

aabenraa@msj.dk

Kunstmuseet Brundlund Slot

Brundlund Slot 1

6200 Aabenraa

Tlf.: 65 370 802

brundlund@msj.dk

Sønderborg Slot

Sønderbro 1

6400 Sønderborg

Tlf.: 65 370 807

sonderborg@msj.dk