For virksomheder

Museum Sønderjylland kan skabe unikke rammer
for jeres næste arrangement

Hos Museum Sønderjylland er der mulighed for at leje lokaler på de enkelte museer i forbindelse med firma- eller foreningsarrangementer.

Alle arrangementer inkluderer entré til det pågældende museum - kontakt Hanne Iversen for tilbud.

Her kan I afholde store og små middage inklusiv omvisninger eller formidlings events, mindre konferencer, receptioner, firmaarrangementer og koncerter. Vi har rammerne lige fra en Riddersal på et slot til en slotspark eller en vindblæst oplevelse i marsken der ryster gæsterne sammen. Hvert museum har deres specielle atmosfære, hvor vores formidling kan sætte rammerne for en unik oplevelse for jeres gæster.

Vi sætter det bedste værtskab i kulturelle rammer i spil til jeres arrangement. 

Se mere om mulighederne her eller kontakt os for en uforpligtende snak. 

Der er desværre ikke mulighed for afholdelse af private arrangementer - bortset fra i museernes cafeer. 

Kontakt os for en uforpligtende snak.

Hanne Iversen

Forretningsudvikler B2B

65 37 07 25 haiv@msj.dk
To kvinder i kunstudstilling på Kunstmuseet i Tønder

Få nyheder før alle andre

Modtag mails om nye udstillinger, foredrag og spændende aktiviteter. Museum Sønderjylland byder på en verden af oplevelser inden for kunst, historie, naturvidenskab og arkæologi.

    Denne formular bruger cookies. Du er nødt til at acceptere marketing cookies for at bruge den.