fbpx
Adresser

Adresser

Kontakt museet

Du er velkomme til at skrive til Museum Sønderjylland på følgende mailadresse: kontakt@msj.dk

Skriv til planer@msj.dk, hvis du har brug for kontakt vedrørende arkæologiske opgaver. Du kan ogå benytte dig af medarbejderoversigten, hvis du ved hvilken medarbejdere du ønsker at kontakte.

Sekretariatet

Aastrupvej 48

6100 Haderslev

Tlf.: 65 37 07 00

sekretariat@msj.dk

Bevaringscenter Sønderjylland

Voldbrovej 5, Brunde

6230 Rødekro

Tlf.: 65 37 07 11

bevaring@msj.dk

Drøhses Hus

Storegade 14

6270 Tønder

Tlf.: 65 37 08 09

drohses@msj.dk

Museum Sønderjyllands Mediearkiv

Voldbrovej 5

6230 Rødekro

Tlf.: 65 37 07 12

ISL@msj.dk

Arkæologi

Dalgade 7

6100 Haderslev

Tlf.: 65 37 08 01

haderslev@msj.dk

Cathrinesminde Teglværk

Illerstrandvej 7

6310 Broager

Tlf.: 65 37 08 03

cathrinesminde@msj.dk

Gram Lergrav - Palæontologi

Lergravsvej 2

6510 Gram

Tlf.: 65 37 08 06

gram@msj.dk

Højer Mølle

Møllegade 13

6280 Højer

Tlf.: 65 37 08 04

hoejer@msj.dk

Museerne i Tønder

Wegners Plads 1

6270 Tønder

Tlf.: 65 37 08 08

toender@msj.dk

Kulturhistorie Aabenraa

H.P. Hanssens Gade 33

6200 Aabenraa

Tlf.: 65 37 08 05

aabenraa@msj.dk

Kunstmuseet Brundlund Slot

Brundlund Slot 1

6200 Aabenraa

Tlf.: 65 37 08 02

brundlund@msj.dk

Sønderborg Slot

Sønderbro 1

6400 Sønderborg

Tlf.: 65 37 08 07

sonderborg@msj.dk